Vrešťadlo

Rodinný chi-chi príbeh o jednom zavadzajúcom bábätku.

Viky je dlho stredobodom pozornosti svojich rodičov. Jedného dňa do ich rodiny pribudne Vrešťadlo - sestrička, s príchodom ktorej sa musí vyrovnať. A tak svojrázne, neočakávane, vtipne, s logikou odpovedajúcou jej veku, robí všetko možné aj nemožné, aby sa malého Vrešťadla zbavila.

Príbeh Viky môže byť príbehom tých, ktorí majú súrodenca, ale aj každého z nás, ktorí si hľadáme svoje miesto v rodine.

Inscenácia získala hlavnú cenu a cenu detskej poroty na celoslovenskom festivale Divadlo a deti, bola súčasťou medzinárodných festivalov v Českej republike – Na stejnú nitečku a v Poľsku na festivale FATIF 2008.

Réžia
Monika Gerboc
Dramaturgia
Hana Galetková /CZ/
Dramatizácia
Monika Gerboc
Podľa predlohy
Alice Vieirovej „Moja sestrička Margarétka“
Scénografia a výtvarná spolupráca
Tomáš Wolkmer /CZ/
Výprava
Iva Liptáková
Účinkuje
Iva Liptáková
Zvuková a technická spolupráca
Jozef Lipták

Povedali o nás...

Nielen Vrešťadlo, ale všetky predstavenia sú odohrané na vysokej úrovni, deti sú sústredené na dej. Veľmi sa mi páči kontakt s deťmi a hlavne výchovný cieľ - kamarátstvo, dopravná výchova... Piesne, ktoré odznejú v predstavení, si deti (ale aj ja) ešte dlho spievajú. Bábkové divadlo k nám chodí už roky a vždy sa teším, lebo sú proste úžasní (hudba, bábky, scéna...).

Jana Vlčková, učiteľka MŠ Litovelská ul. č. 605, Kysucké Nové Mesto

Inscenácia "Vrešťadlo" je veľmi pekné predstavenie, ktoré zaujalo deti aj pedagogických pracovníkov scénou aj prevedením. Priaznivo ovplyvnilo empatické cítenie našich detí a zanechalo umelecký zážitok s poučením.